Doroczna konferencja członków programu Porozumienie PSSEP
W dniach 24-25 października 2024 r. w Hotelu Groman w Sękocinie Starym pod Warszawą odbędzie się doroczna konferencja dla członków Porozumienia PSSEP zatytułowana "Samorządy w skutecznym działaniu na rzecz profilaktyki uzależnień". Organizatorem konferencji jest Fundacja Instytut Nowej Kultury. Zapraszamy do udziału członków PSSEP oraz osoby zainteresowane tematyką konferencji.
Cele konferencji
Konferencja ma na celu zapoznanie uczestników z aktualną wiedzą w obszarze profilaktyki uzależnień. Daje również możliwość wymiany doświadczeń i dobrych praktyk podczas zajęć warsztatowych. Podczas konferencji podjęte zostaną następujące zagadnienia:
- podnoszenie jakości gminnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii
- skuteczna pomoc osobom uzależnionym od substancji psychoaktywnych
- wyzwania XXI w. w prowadzeniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii oraz Uzależnieniom Behawioralnym
- wyzwania w obszarze FASD, traumy wczesnorozwojowej
- rekomendacje KCPU w zakresie finansowania gminnych programów
- system pomocy dziecku i rodzinie
- możliwość skorzystania z wiedzy uznanych ekspertów
- uwzględnienie lokalnych potrzeb uczestników konferencji
- ukazanie istoty programu Porozumienia i perspektyw rozwoju
- podsumowanie dotychczasowej formuły programu PSSEP
Prelegenci
dr Teresa Jadczak-Szumiło
psycholog, pedagog, Trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II stopnia licencja nr 195. Certyfikowany specjalista ds. przemocy. Ekspert w zakresie FASD oraz traumy wczesnodziecięcej, specjalizuje się w zakresie neurorozwoju i neurostymulacji dzieci, jest autorką całościowego modelu terapii dzieci z FASD, prowadzi superwizję dla diagnostów FASD w Polsce. Kieruje Polskim Instytutem Traumy.
Jadwiga Fudała
certyfikowany specjalista terapii uzależnień, trener Dialogu Motywującego, wieloletni kierownik wojewódzkiego ośrodka terapii uzależnienia w województwie mazowieckim, organizator systemu lecznictwa odwykowego w zakładach karnych, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Szkoły Wyższej Finansów i Zarządzania.
dr n. med. Ewa Głuszczak-Idziakowska
pediatra, specjalista z zakresu neonatologii z Dziecięcego Szpitala Klinicznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Warszawie, wykładowca na kursach, konferencjach, sympozjach neonatologicznych w tym dotyczących FASD.
Błażej Gawroński
pedagog, coach, specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikowany superwizor przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat nr 47), przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Olsztynie, pomysłodawca i założyciel Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie, członek GKRPA
Jolanta Terlikowska, MBA
pedagog, socjoterapeutka, profilaktyk, specjalista ds. FASD, członek Rady ds. FASD przy KCPU, członek zespołu ekspertów w zakresie wdrażania Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego, posiada ponad 27 letnie doświadczenie w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, pracowała w PARPA oraz KCPU.
dr hab. Magdalena Szafranek
socjolożka, prawniczka, pracuje w Instytucie Nauk Społecznych UW, ekspertka ds. przeciwdziałania przemocy, jest członkinią Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce i Rady Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych i Sędziów Pokoju, przewodnicząca Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Rodzinnego.
Sylwester Lewandowski
pedagog, Członek Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy w Domowej Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, policjant w stanie spoczynku, inicjator i współautor projektu socjalnego „Zespół Prewencyjny” realizowanego we współpracy MOPR w Grudziądzu i Policji; absolwent Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Stowarzyszenia „Niebieska Linia” w Warszawie; członek Zespołu Interdyscyplinarnego w Grudziądzu; Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grudziądzu.
Program
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia zamieszczonym na stronie poświęconej konferencji.
Koszt udziału
Dla uczestników programu PSSEP koszt noclegu i wyżywienia: 350 zł
Dla pozostałych osób koszt noclegu, wyżywienia i opłata konferencyjna: 450 zł
Zapisy
Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie poświęconej konferencji.
Kontakt
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z Biurem Fundacji.
+48 730 030 765
+48 730 030 966
Zapraszamy do udziału!