O FUNDACJI

Razem zmieniamy otaczającą Nas rzeczywistość

Fundacja Instytut Nowej Kultury (INK) to organizacja non-profit, która powstała, aby rozpowszechniać chrześcijańską kulturę oraz promowane przez nią wartości. Wierzymy, że poprzez realizowanie odpowiednich działań możemy wspólnie wpływać na rzeczywistość pokazując ludziom prawdziwe piękno chrześcijańskiej miłości. W ramach swoich programów pragniemy wspierać, kształtować i wychowywać.

Działamy od 2018 roku. Koncentrujemy się na wzmacnianiu więzi rodzinnych i wsparciu osób z uzależnieniami oraz ich bliskich. Wierzymy, że to właśnie rodzina jest miejscem rozwoju nowej kultury, a silne, trwałe więzi między rodzicami i dziećmi to fundament zdrowego funkcjonowania w społeczeństwie. Pomagamy je budować i wzmacniać.

Nasze działania obejmują również szeroko rozumianą profilaktykę, w szczególności związaną z przeciwdziałaniem uzależnieniom. Jesteśmy silnie związani z wartością ekologii integralnej. Wspomagamy również rodziców dzieci z FASD (alkoholowym zespołem płodowym).

Pierwsze prowadzone przez nas kampanie społeczne i edukacyjne to: Ciąża bez alkoholu, Nie piję, bo kocham, Nierozerwalni.

Współpracujemy z jednostkami samorządu terytorialnego, OPS.

Instytut Nowej Kultury jest twórcą innowacyjnego programu "Porozumienie: Skuteczny Samorząd-Efektywna Profilaktyka", który jest formatem ciągłej kampanii edukacyjnej i przestrzeni do współpracy i wymiany doświadczeń między samorządami. Instytut nadaje certyfikat Gmina Promująca Profilaktykę Uzależnień.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk