Zespół Instytutu Nowej Kultury


Wykładowca Politechniki Warszawskiej, autor licznych publikacji. Pedagog nowej kultury, inicjator licznych wydarzeń i projektów edukacyjnych i profilaktycznych. Człowiek z wizją.

Zarządza bieżącą działalnością Fundacji. Koordynuje projekty pod kątem merytorycznym i finansowym. Prowadzi interaktywne warsztaty w obszarze profilaktyki uzależnień. Ukończył studia podyplomowe z profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień w społecznościach lokalnych.
mateusz.terlikowski@instytutnowejkultury.pl

Pedagog, socjoterapeutka, profilaktyk.
Wieloletni członek zespołu ekspertów w zakresie wdrażania Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego. Specjalista w zakresie profilaktyki FASD oraz członek Rady ds. Profilaktyki FASD przy KCPU.
Ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie projektami profilaktycznymi w systemie oświaty i społecznościach lokalnych”.
Posiada ponad 27 letnie doświadczenie w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Pracowała w PARPA (kierownik działu ds. rodziny i młodzieży) oraz w KCPU (samodzielne stanowisko ds. FASD).
Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i realizatorów programów profilaktycznych, wychowawców świetlic socjoterapeutycznych, członków gminnych komisji, służb zaangażowanych w realizacje gminnych programów - lekarzy, pracowników socjalnych, kuratorów, psychologów, wojskowych, itp.
Odznaczona przez Ministra Zdrowia medalem „Zasłużona dla Ochrony Zdrowia”.

Dr hab. Magdalena Szafranek, prof. UW jest socjolożką i prawniczką. Pracuje w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w badaniach dotyczących włączenia społecznego, wspierania dziecka i rodziny w środowisku lokalnym oraz zmian dotyczących społeczeństwa obywatelskiego.
M. Szafranek jest członkinią Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce i Rady Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych i Sędziów Pokoju. Pełni funkcję redaktorki naczelnej czasopisma naukowego– „Dziecko Krzywdzone. Teoria. Badania. Praktyka”, którego wydawcą jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Jest przewodniczącą Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Rodzinnego.

Członek Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Przewodniczący Zespołu Ekspertów do spraw Regionalnych i Lokalnych Programów Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.
Wieloletni policyjny koordynator procedury „Niebieskie Karty”; wykładowca uczelni wyższej. Inicjator i współautor projektu socjalnego „Zespół Prewencyjny” realizowanego we współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Grudziądzu i Policji zapewniającego od 6 lat monitoring środowisk zagrożonych przemocą.
Inicjator i współautor działającej skutecznie od 9 lat „Procedury zabezpieczenia dziecka w sytuacji kryzysowej”. Absolwent Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Stowarzyszenia „Niebieska Linia” w Warszawie. Trener programu korekcyjno – edukacyjnego dla osób stosujących przemoc.
Członek Zespołu Interdyscyplinarnego w Grudziądzu. Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grudziądzu.
sylwester.lewandowski@instytutnowejkultury.pl

- koordynator „Akademii Kompetencji – podstawowego szkolenia dla członków GKRPA”
- koordynator projektu: „Narady: Aktywizacja, współpraca, integracja – samorządy w działaniu na rzecz profilaktyki uzależnień”
- koordynator szkoleń z profilaktyki FASD dla terapeutów uzależnień
- główny koordynator międzynarodowej konferencji „Wokół przemocy, krzywdzenia i traumy”
- absolwent studiów podyplomowych z profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień w społecznościach lokalnych
piotr.piegat@instytutnowejkultury.pl
730 030 992

- przedstawiciel programu „Porozumienie. Skuteczny Samorząd-Efektywna Profilaktyka”
- koordynator i absolwent studiów podyplomowych „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych”
- koordynator konferencji „Od interwencji do skutecznej pomocy – czyli jak wspierać rodzinę z problemem przemocy domowej”
- koordynator kampanii „Rodzina Nierozerwalnych”
- odpowiada za ogólnopolskie kampanie z przeciwdziałania przemocy oraz z profilaktyki FASD
- odpowiada za publikacje w mediach społecznościowych
- koordynator szkoleń z profilaktyki FASD dla pielęgniarek i położnych
pawel.filipczak@instytutnowejkultury.pl
730 030 966

- koordynuje realizowane zadania i projekty pod kątem finansowym
- kieruje pracami biura Fundacji
- absolwentka i koordynatorka studiów podyplomowych „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych”
anna.piegat@instytutnowejkultury.pl
730 030 765

Wspiera Zarząd Fundacji w bieżącej działalności. Odpowiada za komunikację z podmiotami współpracującymi z Fundacją.
Uczestnik V edycji studiów podyplomowych „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych”.
victor.ige@instytutnowejkultury.pl
730 030 998

Pedagog, animator dzieci i młodzieży. Realizuje projekty profilaktyczne adresowane do dzieci i młodzieży. Organizuje i prowadzi wydarzenia kulturalne i edukacyjne.