Zespół Instytutu Nowej Kultury
Wykładowca Politechniki Warszawskiej, autor licznych publikacji. Pedagog nowej kultury, inicjator licznych wydarzeń i projektów edukacyjnych i profilaktycznych. Człowiek z wizją.
Zarządza bieżącą działalnością Fundacji. Koordynuje projekty pod kątem merytorycznym i finansowym. Prowadzi interaktywne warsztaty w obszarze profilaktyki uzależnień. Ukończył studia podyplomowe z profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień w społecznościach lokalnych.
mateusz.terlikowski@instytutnowejkultury.pl
Pedagog, socjoterapeutka, profilaktyk.
Wieloletni członek zespołu ekspertów w zakresie wdrażania Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego. Specjalista w zakresie profilaktyki FASD oraz członek Rady ds. Profilaktyki FASD przy KCPU.
Ukończyła studia podyplomowe „Zarządzanie projektami profilaktycznymi w systemie oświaty i społecznościach lokalnych”.
Posiada ponad 27 letnie doświadczenie w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Pracowała w PARPA (kierownik działu ds. rodziny i młodzieży) oraz w KCPU (samodzielne stanowisko ds. FASD).
Prowadzi szkolenia dla nauczycieli i realizatorów programów profilaktycznych, wychowawców świetlic socjoterapeutycznych, członków gminnych komisji, służb zaangażowanych w realizacje gminnych programów - lekarzy, pracowników socjalnych, kuratorów, psychologów, wojskowych, itp.
Odznaczona przez Ministra Zdrowia medalem „Zasłużona dla Ochrony Zdrowia”.
Dr hab. Magdalena Szafranek jest socjolożką i prawniczką. Pracuje w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w badaniach dotyczących włączenia społecznego, wspierania dziecka i rodziny w środowisku lokalnym oraz zmian dotyczących społeczeństwa obywatelskiego.
M. Szafranek jest członkinią Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych w Polsce i Rady Międzynarodowego Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych i Sędziów Pokoju. Pełni funkcję redaktorki naczelnej czasopisma naukowego– „Dziecko Krzywdzone. Teoria. Badania. Praktyka”, którego wydawcą jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Jest przewodniczącą Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Rodzinnego.
- koordynator „Akademii Kompetencji – podstawowego szkolenia dla członków GKRPA”
- koordynator projektu: „Narady: Aktywizacja, współpraca, integracja – samorządy w działaniu na rzecz profilaktyki uzależnień”
- koordynator szkoleń z profilaktyki FASD dla terapeutów uzależnień
- główny koordynator międzynarodowej konferencji „Wokół przemocy, krzywdzenia i traumy”
- Ukończył studia podyplomowe z profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień w społecznościachlokalnych
piotr.piegat@instytutnowejkultury.pl
730 030 992
- przedstawiciel programu „Porozumienie. Skuteczny Samorząd-Efektywna Profilaktyka”
- koordynator i uczestnik studiów podyplomowych „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych”
- koordynator konferencji „Od interwencji do skutecznej pomocy – czyli jak wspierać rodzinę z problemem przemocy domowej”
- koordynator kampanii „Rodzina Nierozerwalnych”
- odpowiada za ogólnopolskie kampanie z przeciwdziałania przemocy oraz z profilaktyki FASD
- odpowiada za publikacje w mediach społecznościowych
- koordynator szkoleń z profilaktyki FASD dla pielęgniarek i położnych
pawel.filipczak@instytutnowejkultury.pl
730 030 966
- koordynuje realizowane zadania i projekty pod kątem finansowym
- kieruje pracami biura Fundacji
- absolwentka i koordynatorka studiów podyplomowych „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych”
anna.piegat@instytutnowejkultury.pl
730 030 765
Wspiera Zarząd Fundacji w bieżącej działalności. Odpowiada za komunikację z podmiotami współpracującymi z Fundacją.
victor.ige@instytutnowejkultury.pl
730 030 998
Pedagog, animator dzieci i młodzieży. Realizuje projekty profilaktyczne adresowane do dzieci i młodzieży. Organizuje i prowadzi wydarzenia kulturalne i edukacyjne.