9 lutego 2023

Kampania edukacyjna “Być rodzicem – wielka sprawa!”

kampania fasd warszawa.jpg

W ramach Kampanii edukacyjno-informacyjnej “Być rodzicem – wielka sprawa!”, skierowanej do kobiet w ciąży lub planujących ciążę, z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi prezentujemy nasze ulotki informacyjne, które w najbliższym czasie będą dystrybuowane na terenie m.st. Warszawa.

Celem Kampanii jest zwiększenie wiedzy kobiet w ciąży lub planujących ciążę oraz bliskich tych kobiet o korzyściach wynikających z zachowania abstynencji. To również promocja całkowitej abstynencji w okresie ciąży, a w konsekwencji zmniejszenie liczby kobiet sięgających po alkohol i inne substancje psychoaktywne.

Prowadzone działania mają za zadanie motywowanie kobiet w ciąży do zachowania całkowitej abstynencji. Ukierunkowane są na upowszechnianie i zwiększanie wiedzy o negatywnych konsekwencjach spożywania alkoholu w czasie ciąży, w tym o FAS (Płodowy Zespół Alkoholowy) oraz FASD (Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych) oraz tym, jak ten syndrom wpływa na życie dziecka.

Działania w ramach Kampanii są finansowane i realizowane na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy.

Poniżej znajdują się obie ulotki w formacie pdf w wersji dostępnej cyfrowo:

ulotka mniejsza

ulotka większa

tagi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk