16 stycznia 2023

Kampania edukacyjno-informacyjna skierowana do kobiet w ciąży

fasd warszawa.jpg

 

W ostatnich tygodniach ubiegłego roku, rozpoczęliśmy na terenie m.st. Warszawy realizację pilotażowego Programu edukacyjno-informacyjnego dla kobiet w ciąży lub planujących ciążę, z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi.

Celem Programu jest:
1) zwiększenie wiedzy kobiet w ciąży lub planujących ciążę oraz bliskich tych kobiet o korzyściach wynikających z zachowania abstynencji w czasie ciąży,
2) promocja całkowitej abstynencji w okresie ciąży, a w konsekwencji zmniejszenie liczby kobiet sięgających po alkohol i inne substancje psychoaktywne w czasie ciąży,
3) zwiększenie wiedzy i umiejętności specjalistów pracujących z kobietami i rodzinami w zakresie profilaktyki FASD.

Program składa się z dwóch obszarów działań:
1. Kampania edukacyjno-informacyjna skierowana do kobiet i ich bliskich.
2. Cykl działań podnoszących kompetencje z zakresu profilaktyki FAS/FASD dla specjalistów pracujących z kobietami i rodzinami.

W ramach Kampanii edukacyjno-informacyjnej, realizowanej od listopada 2022, do grudnia 2023, podjętych zostanie szereg działań motywujących kobiety do zachowania całkowitej abstynencji, ukierunkowanych na upowszechnianie i zwiększanie wiedzy o negatywnych konsekwencjach spożywania alkoholu w czasie ciąży, w tym o FAS oraz FASD i tym, jak ten syndrom wpływa na życie dziecka, jak diagnozuje się i prowadzi terapię dzieci z tym uszkodzeniem oraz gdzie mogą szukać pomocy terapeutycznej kobiety używające alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, zwłaszcza kobiety uzależnione od alkoholu.

W grudniu ubiegłego roku przygotowaliśmy specjalne plakaty i grafiki edukacyjne prezentowane na nośnikach reklamowych (billboardach i citylightach), zlokalizowanych na terenie m.st. Warszawa.

Działania w ramach Kampanii są finansowane i realizowane na zlecenie Urzędu m.st. Warszawy.

tagi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk