22 czerwca 2022

Konferencja „Profilaktyka w sporcie” – zapis video

Stadion-Narodowy_-1536x373.jpg

Konferencja Profilaktyka w sporcie – zapis video

W dniu 9 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja “Profilaktyka zachowań problemowych dzieci i młodzieży w sporcie – rekomendacje dla klubów sportowych“.

Celem konferencji było upowszechnienie rekomendacji w zakresie profilaktyki alkoholowej dla młodzieżowych klubów sportowych, tak, by trenerzy, przedstawiciele klubów oraz liderzy środowiskowi mieli dostęp do najlepszych rozwiązań w dziedzinie ograniczania picia alkoholu wśród młodych ludzi będących pod ich opieką. Rekomendacje zostały opracowane w ramach międzynarodowego projektu badawczego “FYFA – Focus on Youth, Football and Alcohol”.

W konferencji udział wzięli zaproszeni przedstawiciele związków sportowych, młodzieżowych klubów sportowych, reprezentujących różne dyscypliny sportowe, trenerzy, działacze sportowi oraz przedstawiciele samorządów lokalnych, odpowiedzialni za wdrażanie działań profilaktycznych w gminach. Wśród zaproszonych gości znalazła się Pani Minister Anna Krupka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, która objęła konferencję patronatem honorowym.

Swoje prelekcje na konferencji wygłosili m.in:

  • dr Jakub Kołodziejczyk – Instytut Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,
  • dr hab. Bartłomiej Walczak – Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego,
  • dr Katarzyna Okulicz-Kozaryn – Instytut Matki i Dziecka w Warszawie,
  • Błażej Gawroński – Dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie,
  • Michał Libich – koordynator szkolenia dzieci i młodzieży w PZPN, trener (licencja UEFA PRO).

Na zakończenie konferencji odbyła się dyskusja panelowa na temat przedstawionych Rekomendacji z udziałem zaproszonych gości i prelegentów.

Wydarzenie współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, zrealizowane zostało na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom (KCPU).

Poniżej zapis video transmisji live z konferencji.

 

tagi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk