5 grudnia 2022

Studia: Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień

studia-online.png
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji studiów podyplomowych online „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych” organizowanych we współpracy z Uczelnią Jańskiego.
 
Celem innowacyjnego programu studiów jest budowanie kompetentnych, interdyscyplinarnych zespołów, wdrażających skuteczne strategie działań na rzecz promocji trzeźwości i rozwiązywania problemów uzależnień na poziomie samorządów lokalnych. Program studiów objęty został patronatem Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.
 
Studia na Uczelni Jańskiego, to 2-semestralne studia podyplomowe, stworzone z myślą o osobach zaangażowanych w sprawy profilaktyki alkoholowej, przeciwdziałania narkomanii i uzależnień behawioralnych, mających na co dzień do czynienia z lokalnymi działaniami. Dzięki uczestniczeniu w zajęciach słuchacze poznają między innymi:
  • modele rozwiązywania problemów uzależnień,
  • specyfikę uzależnień behawioralnych,
  • profilaktykę zaadresowaną do rodziny, dzieci, młodzieży oraz do osób dorosłych,
  • metodykę pracy z dzieckiem w rodzinie z problemem alkoholowym oraz z dzieckiem z FASD,
  • skuteczne techniki tworzenia i realizacji gminnych programów,
  • metody zarządzania i promocji działań w społecznościach lokalnych
Zajęcia w całości prowadzane są w formule online, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Absolwenci studiów otrzymają wydany przez Uczelnię Jańskiego Dyplom ukończenia studiów “Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych“.
Udział w studiach podyplomowych może być finansowany ze środków przeznaczonych na gminny i wojewódzki program profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień w ramach zwiększania kompetencji i edukacji przedstawicieli różnorodnych grup zawodowych zaangażowanych w realizację programu.
tagi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk