25 marca 2024

Zaproszenie na konferencję „Od interwencji do skutecznej pomocy”

Konferencja Przemoc 2024 Warszawa.jpg

Fundacja Instytut Nowej Kultury zaprasza do udziału w bezpłatnej ogólnopolskiej 3-dniowej konferencji:

„Od interwencji do skutecznej pomocy, czyli jak wspierać rodzinę z problemem przemocy domowej”

Zadanie dofinansowane jest ze środków Funduszu Rozwiazywania Problemów Hazardowych, na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Miejsce konferencji: Sound Garden Hotel, ul. Żwirki i Wigury 18, Warszawa

Termin konferencji: 12–14 czerwca 2024 roku

Cele konferencji: 

  • Upowszechnienie aktualnej wiedzy na temat przeciwdziałania przemocy domowej, w tym przemocy domowej związanej z używaniem substancji psychoaktywnych, w kontekście nowelizacji aktów prawnych
  • Wzrost kompetencji uczestników w zakresie stosowania procedur mających służyć ochronie członków rodzin przed przemocą.
  • Zapoznanie się z aktualnymi informacjami w zakresie funkcjonowania systemu przeciwdziałania przemocy domowej, w tym z nowymi zapisami ustawy o przeciwdziałaniu przemocy domowej, procedurami związanymi z procedurą "Niebieskie Karty" oraz z nowymi publikacjami związanymi z ochroną rodzin przed przemocą domową.

Uczestnicy konferencji: do udziału w konferencji zapraszamy specjalistów, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz instytucji i służb działających w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej.

Gośćmi honorowymi konferencji będą wykładowcy ze Stanów Zjednoczonych – sędzia z Nowego Jorku Tandra L. Dawson wraz ze współpracownicami: adw. Lydia S. Antoncic, adw. Hannah E. Reisinger, oraz sędzia ze stanu Ohio Anthony Capizzi. Wykład będzie tłumaczony symultanicznie na język polski.

Zapisy: do 24 kwietnia 2024 r. ZAPISZ SIĘ

Uwaga: Nadesłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w konferencji. Potwierdzenie zostanie przesłane zakwalifikowanym osobom drogą mailową najpóźniej do 17 maja br.

Wymagany jest udział w całej konferencji.

Uczestnicy mają zagwarantowany nocleg i wyżywanie w czasie trwania konferencji.

Zapraszamy do zapisu. Liczba miejsc ograniczona.

Szczegółowe informacje oraz program konferencji są dostępne w Zaproszeniu pdf.

Konferencja Przemoc 2024.jpg
Konferencja Przemoc 2024 Program2.jpg
Konferencja Przemoc 20243.jpg
tagi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk