przemoc_01

Ogólnopolska konferencja
„Wokół przemocy,
krzywdzenia i traumy”
Warszawa 2023 r.

W dniach 13-15 czerwca 2023 r. w hotelu Sound Garden w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja „Wokół przemocy, krzywdzenia i traumy” zrealizowana przez Instytut Nowej Kultury na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Cele konferencji:

  • przedstawienie aktualnych informacji oraz obszarów problemowych dotyczących przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
  • dostarczenie wiedzy na temat aktualnych rozwiązań dotyczących ochrony rodzin przed przemocą;
  • prezentacja różnych perspektyw patrzenia na przemoc w rodzinie i przeciwdziałania przemocy;
  • zwiększenie kompetencji uczestników konferencji w zakresie pracy z osobami dorosłymi doświadczającymi przemocy, dziećmi krzywdzonymi oraz ze sprawcami przemocy;
  • przedstawienie aktualnych informacji w zakresie funkcjonowania systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

W konferencji udział wzięli przedstawiciele instytucji, służb i organizacji pozarządowych, zaangażowanych w przeciwdziałanie przemocy domowej.

Przeczytaj więcej o projekcie dofinansowanym
ogólnopolska konferencja
„Wokół przemocy, krzywdzenia i traumy”
przemoc_05

Prelegenci

Konferencja była podzielona na 5 sesji. Podczas konferencji wykłady wygłosili eksperci:

dr Agnieszka Widera-Wysoczańska, prof. Małgorzata Halicka, dr Izabela Rajska Kulik

Bruce D. Perry, M.D., Ph.D., Hiram E. Puig-Lugo

prof. Krystyna Rymarczyk, dr Michał Lewoc, dr Dorota Dyjakon, Agnieszka Zachman, Piotr Wojnowski

dr Teresa Jadczak-Szumiło, dr hab. Magdalena Szafranek, ks. dr Jacek Prusak, Jolanta Zmarzlik, Renata Szredzińska

Liliana Krzywicka, dr Grzegorz Wrona, Dorota Jaszczak-Kuźmińska

Opinie uczestników o konferencji

Serdecznie dziękujemy za tak wielkie zainteresowanie oraz udział w konferencji. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem odzewu oraz ilości nadesłanych do nas przez uczestników konferencji pozytywnych wrażeń i opinii. To dla nas wielka satysfakcja i zachęta do dalszych działań. Z nieskrywaną dumą i radością dzielimy się kilkoma opiniami nadesłanymi do nas przez uczestników konferencji.

„Konferencja niezwykle ciekawa, bardzo wartościowa i przydatna w pracy zawodowej.”

„Konferencja spełniła w pełni moje oczekiwania i oceniam ją bardzo wysoko pod każdym względem.”

„Gratuluję świetnej konferencji zarówno organizacji, jaki poziomu merytorycznego. Jestem pod dużym wrażeniem ☺️”

„Konferencja na wysokim poziomie. Wspaniali Prelegenci. Organizacja rewelacyjna. Dziękuję za możliwość udziału. Polecam innym i czekam na kolejne.”

„W nawiązaniu do mającej miejsce w ubiegłym tygodniu (bardzo intensywnej, rzeczowej i na bardzo wysokim poziomie) konferencji, pragnę jeszcze raz podziękować za możliwość udziału :-)”

„Dziękuję za to, że miałam możliwość uczestniczyć w niniejszym wydarzeniu. Jestem niesamowicie wdzięczna za doświadczenia w owym obszarze. Gratuluję także zorganizowania konferencji na tak wysokim poziomie jakościowym, merytorycznym, ciekawym, etc. Dziękuję i mam nadzieję, że do zobaczenia przy kolejnych projektach z Państwa udziałem!”

„Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia na wykładach, pozyskaliśmy wiedzę niezbędną do wykonywania naszej pracy, nawiązaliśmy nowe relacje, wymieniliśmy się doświadczeniami. Mamy nadzieję, że podobne Konferencje będą się odbywały regularnie, ponieważ wykonując tak trudną i odpowiedzialną pracę potrzebujemy wiedzy i wzajemnego wsparcia.”

„Konferencja 13-15.06.2023 r była piękna – brak mi słów. Prowadząca była przemiła, pełna szacunku i wrażliwości. Nigdy nie byłam na tak pięknej konferencji zorganizowanej ,,z serca” – takie rzeczy się po prostu czuje. Dziękuję to za mało!”

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk