28 listopada 2022

Program edukacyjno-informacyjny dla kobiet w ciąży

 

ciaza-kampania edukacyjna.png

 

Już wkrótce rozpoczynamy realizację nowej, bardzo ważnej kampanii społecznej na terenie miasta stołecznego Warszawy. Będzie to roczny Program edukacyjno-informacyjny dla kobiet w ciąży lub planujących ciążę, z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi.

Celem kampanii jest:

  • zwiększenie wiedzy kobiet w ciąży lub planujących ciążę oraz bliskich tych kobiet o korzyściach wynikających z zachowania abstynencji w czasie ciąży,
  • promocja całkowitej abstynencji w okresie ciąży, a w konsekwencji zmniejszenie liczby kobiet sięgających po alkohol i inne substancje psychoaktywne w czasie ciąży,
  • zwiększenie wiedzy i umiejętności specjalistów pracujących z kobietami i rodzinami w zakresie profilaktyki FASD.

W ramach kampanii planujemy podjęcie szeregu działań motywujących kobiety do zachowania całkowitej abstynencji w okresie ciąży. W szczególności program będzie ukierunkowany na upowszechnianie i zwiększenie wiedzy o negatywnych konsekwencjach spożywania alkoholu w czasie ciąży, w tym o FAS i FASD, oraz tym, jak syndrom ten wpływa na przyszłe życie i zdrowie dziecka. W ramach programu planujemy również cykl działań podnoszących kompetencje z zakresu profilaktyki FAS/FASD dla specjalistów pracujących z kobietami i rodzicami.

Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności i mediów społecznościowych, w których na bieżąco będziemy informować o podejmowanych działaniach w ramach realizowanej kampanii.

tagi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk