22 kwietnia 2024

Relacja z Akademii Kompetencji w Lublinie

Akademia Kompetencji Lublin 2024_02.jpg

Od 17 do 19 kwietnia 2024 r. Instytut Nowej Kultury miał przyjemność i zaszczyt gościć w Lublinie. To właśnie w tym mieście odbyła się pierwsza edycja Akademii Kompetencji 2024 - Podstawowego szkolenia dla członków Gminnych Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii. Jest to bardzo ważna inicjatywa edukacyjna przygotowująca kandydatów do pracy w Gminnych Komisjach oraz podnosząca kompetencje osób zasiadających w tych gremiach. Szkolenie składa się z dwóch trzydniowych zjazdów stacjonarnych oraz z cyklu zajęć w formule online live.

Celem szkolenia jest zwiększenie kompetencji członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz osób przygotowujących się do takiej pracy, a zwłaszcza:

  • Nabycie przez uczestników kompleksowej wiedzy w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii, a także uzależnień behawioralnych.
  • Nabycie umiejętności niezbędnych do realizacji zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień.
  • Nabycie kompetencji do wskazywania i podejmowania skutecznych i adekwatnych działań w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, zwłaszcza prowadzenia rozmów z klientami gminnych komisji, dotyczących motywowania do podjęcia leczenia, przy wykorzystaniu techniki Dialogu Motywującego.

Program szkolenia został opracowany w oparciu o wytyczne KCPU w zakresie Ramowego programu podstawowego szkolenia dla GKRPA.

Uczestnicy tego wydarzenia chwalili dobrą organizację oraz wysoką jakość merytoryczną zajęć. Dziękujemy Państwu za te opinie i zapraszamy na kolejny zjazd w Lublinie, który odbędzie się 14-16 maja.  

Zadanie zostało współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom

tagi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk