8 marca 2023

Szkolenia z profilaktyki FASD w Warszawie

Szkolenie-FASD-Warszawa-1.jpg

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniu dla specjalistów z Warszawy, w zakresie profilaktyki FASD, organizowanym przez INK w ramach projektu „Pilotażowy program edukacyjno-informacyjny dla kobiet w ciąży lub planujących ciążę z zakresu przeciwdziałania alkoholizmowi”, realizowanego na zlecenie miasta st. Warszawa.

Celem projektu jest wypracowanie i wdrożenie na terenie m. st. Warszawy nowoczesnego systemu profilaktyki i pomocy dzieciom z FASD oraz ich rodzinom. Dlatego, tak ważny jest udział przedstawicieli różnych służb zaangażowanych w pracę z kobietami (zwłaszcza w okresie ciąży) oraz całymi rodzinami w środowisku lokalnym.

Szczególnie zapraszamy: pracowników socjalnych, asystentów rodzinnych, terapeutów uzależnień, lekarzy, pielęgniarki i położne, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, pracowników poradni rodzinnych, wychowawców placówek wsparcia dziennego z ośrodków w Warszawie.

Poruszana tematyka dostarczy niezbędnej wiedzy i wzmocni umiejętności specjalistów pracujących z kobietami i rodzinami w zakresie profilaktyki FASD, a także utrzymania całkowitej abstynencji w okresie ciąży.

Szkolenie obejmuje 16 godzin zajęć dydaktycznych dotyczących następujących zagadnień:
1) Wpływ alkoholu na rozwijający się płód.
2) Znaczenie przekonań i nastawienia specjalistów w procesie pomagania.
3) Czym jest FASD – rozpoznawanie anomalii.
4) System pomocy dzieciom z FASD i ich rodzinom – kiedy, gdzie i do kogo kierować dzieci.
5) Spożywanie alkoholu przez kobiety. Wzory używania alkoholu. Rozpoznawanie.
6) Motywowanie kobiet spożywających alkohol do abstynencji w okresie ciąży, z wykorzystaniem Dialogu Motywującego.
7) Działania profilaktyczne adresowane do nastolatek oraz kobiet. Prezentacja przykładowych programów, kampanii i materiałów edukacyjnych dla młodych kobiet.

Szczegółowy program oraz terminy szkoleń znajdują się w załączonym Zaproszeniu.

Miejsce szkolenia: Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa”, ul. Stara 4, Warszawa

Zgłoszenia należy przesyłać za pomocą Formularza zgłoszeniowego dostępnego również w Zaproszeniu (pdf).

Zaproszenie na szkolenie Warszawa

 

tagi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk