Szkolenie rozszerzone dla członków GKRPA - ujęcie praktyczne

W imieniu Instytutu Nowej Kultury zapraszamy Państwa do udziału w szkoleniu rozszerzonym dla członków GKRPA w formule online.
Termin
8-9 kwietnia 2025 r. (wtorek-środa), w godz. 10.00-14.00
Zajęcia odbywają się w trybie online.
Dlaczego warto wziąć udział?
✔ Spełnienie obowiązku ustawowego – szkolenie kończy się uzyskaniem certyfikatu
✔ Kompleksowe omówienie kluczowych zagadnień dotyczących pracy GKRPA
✔ Wiedza przekazywana przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem
✔ Praktyczne wskazówki umożliwiające skuteczne działanie Komisji
Celem szkolenia jest zwiększenie kompetencji członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz osób przygotowujących się do takiej pracy.
Tematyka szkolenia i wykładowcy
📌 Zadania GKRPA w ujęciu praktycznym (5 godz.)
🎤 Sylwester Lewandowski – pedagog, przewodniczący Zespołu Ekspertów ds. Regionalnych i Lokalnych Programów Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii KCPU. Posiada 20 lat doświadczenia w pracy w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przewodniczący Miejskiej Komisji w Grudziądzu, członek Rady ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, wykładowca akademicki. Inicjator licznych projektów profilaktycznych, w tym skutecznej procedury zabezpieczenia dziecka w sytuacji kryzysowej.
📌 Profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży. Rodzina z problemem alkoholowym. Profilaktyka FASD. (4 godz.)
🎤 Jolanta Terlikowska, MBA – pedagog, socjoterapeutka, profilaktyk, ekspertka w zakresie wdrażania Systemu Rekomendacji Programów Profilaktycznych. Członkini Rady ds. Profilaktyki FASD przy Krajowym Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom, wieloletnia kierownik działu ds. rodziny i młodzieży w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Odznaczona przez Ministra Zdrowia medalem „Zasłużona dla Ochrony Zdrowia”.
📌 Przeciwdziałanie sprzedaży alkoholu nieletnim (1 godz.)
🎤 dr Paweł Filipczak – profilaktyk, wicedyrektor Instytutu Nowej Kultury, koordynator licznych projektów edukacyjnych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i przemocy domowej. Prowadził ogólnopolskie kampanie edukacyjne oraz specjalistyczne szkolenia dla przedstawicieli służb społecznych i administracji lokalnej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z samorządami i organizacjami zajmującymi się profilaktyką uzależnień.
Uczestnicy otrzymają certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia w oparciu o wymóg art. 41 ust. 4 ustawy o wychowaniu w trzeźwości (wymóg odbycia przeszkolenia przez członków GKRPA) oraz materiały szkoleniowe.
Czas trwania
Zajęcia obejmują 10 godzin zajęć dydaktycznych. Odbywają się w dwóch blokach (dwa dni) po 5 godz. dydaktycznych.
Koszt
Szkolenie jest płatne. Cena: 420,00 zł za osobę.
Zapisy
Zapisy odbywają się poprzez formularz online - przejdź do formularza.
Zobacz Zaproszenie na szkolenie w PDF.
Zapraszamy do udziału!
Zespół Instytutu Nowej Kultury