Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych

Studia podyplomowe:
Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych

Profilaktyka studia .png

Celem innowacyjnego programu studiów jest budowanie kompetentnych, interdyscyplinarnych zespołów, wdrażających skuteczne strategie działań na rzecz promocji trzeźwości i rozwiązywania problemów uzależnień na poziomie samorządów lokalnych.

Studia „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych na Akademii Mazovia”, to 2-semestralne studia podyplomowe, stworzone z myślą o osobach zaangażowanych w sprawy profilaktyki alkoholowej, przeciwdziałania narkomanii i uzależnień behawioralnych, mających na co dzień do czynienia z lokalnymi działaniami. Studia skierowane są w szczególności dla osób odpowiedzialnych za kreowanie lokalnej polityki przeciwdziałania uzależnieniom na poziome samorządowym, w tym członków GKRPA.
 
Studia podyplomowe realizowane są w 100% w formule online live.

Dzięki uczestniczeniu w zajęciach słuchacze poznają między innymi:

  • modele rozwiązywania problemów uzależnień,
  • specyfikę uzależnień behawioralnych,
  • profilaktykę zaadresowaną do rodziny, dzieci, młodzieży oraz do osób dorosłych,
  • metodykę pracy z dzieckiem w rodzinie z problemem alkoholowym oraz z dzieckiem z FASD,
  • skuteczne techniki tworzenia i realizacji gminnych programów,
  • metody zarządzania i promocji działań w społecznościach lokalnych
Absolwenci studiów otrzymają dyplom ukończenia studiów Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych, wydany przez Akademię Nauk Stosowanych Mazovia.
 
Udział w studiach podyplomowych może być finansowany ze środków przeznaczonych na gminny i wojewódzki program profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień w ramach zwiększania kompetencji i edukacji przedstawicieli różnorodnych grup zawodowych zaangażowanych w realizację programu.
 
Szczegółowe informacje oraz oferta IV edycji studiów znajdują się w pliku pdf dostępnym w linku poniżej.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk