Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych
Studia podyplomowe:
Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych
Celem innowacyjnego programu studiów jest budowanie kompetentnych, interdyscyplinarnych zespołów, wdrażających skuteczne strategie działań na rzecz promocji trzeźwości i rozwiązywania problemów uzależnień na poziomie samorządów lokalnych.
Studia „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych na Akademii Mazovia”, to 2-semestralne studia podyplomowe, stworzone z myślą o osobach zaangażowanych w sprawy profilaktyki alkoholowej, przeciwdziałania narkomanii i uzależnień behawioralnych, mających na co dzień do czynienia z lokalnymi działaniami. Studia skierowane są w szczególności dla osób odpowiedzialnych za kreowanie lokalnej polityki przeciwdziałania uzależnieniom na poziome samorządowym, w tym członków GKRPA.
Studia podyplomowe realizowane są w 100% w formule online live.
Dzięki uczestniczeniu w zajęciach słuchacze poznają między innymi:
- modele rozwiązywania problemów uzależnień,
- specyfikę uzależnień behawioralnych,
- profilaktykę zaadresowaną do rodziny, dzieci, młodzieży oraz do osób dorosłych,
- metodykę pracy z dzieckiem w rodzinie z problemem alkoholowym oraz z dzieckiem z FASD,
- skuteczne techniki tworzenia i realizacji gminnych programów,
- metody zarządzania i promocji działań w społecznościach lokalnych
Absolwenci studiów otrzymają dyplom ukończenia studiów „Profilaktyka i rozwiązywanie problemów uzależnień w społecznościach lokalnych”, wydany przez Akademię Nauk Stosowanych Mazovia.
Udział w studiach podyplomowych może być finansowany ze środków przeznaczonych na gminny i wojewódzki program profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień w ramach zwiększania kompetencji i edukacji przedstawicieli różnorodnych grup zawodowych zaangażowanych w realizację programu.
Szczegółowe informacje oraz oferta V edycji studiów znajdują się w pliku pdf dostępnym w linku poniżej.