Rodzina Nierozerwalnych

Nazwa zadania
Rodzina Nierozerwalnych

Grupa docelowa
Główną grupą docelową są małżeństwa i rodziny z dziećmi, a także osoby przygotowujące się do małżeństwa. Są to najczęściej osoby z przedziału wiekowego 20-45 lat, przyszli rodzice, rodzice z dziećmi w wieku do 18 roku życia. Dodatkową grupą odbiorców są małżeństwa i rodziny z problemami, chcące pracować nad swoją relacją, a także osoby pracujące z rodzinami, specjaliści (pedagodzy, psycholodzy itp.) z szeroko rozumianej tematyki rodzinnej.

Opis projektu

Działania, które chcemy podejmować mają za zadanie wzmacniać kompetencje wychowawcze rodziców oraz upowszechniać wiedzę o tym, w jaki sposób budować i rozwijać prawidłowe relacje między poszczególnymi członkami rodziny, a także dawać narzędzia do wzmacniania wartości nierozerwalności małżeństwa. Wszystko to by wspierać prawidłowy rozwój psychospołeczny dzieci oraz tworzyć praktyczne okazję do ćwiczenia umiejętności służących budowaniu więzi w rodzinie. Na podstawie wzorców wyniesionych z domu dziecko uczy się, jak zachowywać się podczas kontaktów z drugim człowiekiem. Więzi emocjonalne wpływają na atmosferę życia domowego, a także na wzajemne wsparcie w obliczu trudnych sytuacji. Kampania #Nierozerwalni chcę w prosty sposób pokazywać jak opiekuńcze i wychowawcze działania rodziców oraz powiązania uczuciowe, interakcje i wzorce wpływają na psychiczny, społeczny i fizyczny rozwój dziecka. Rodzice przekazują dziecku normy, wzorce zachowań i wartości niezbędne do funkcjonowania w świecie – a my pragniemy uświadamiać o tym procesie oraz pokazywać jak wielkie jest znaczenie więzi rodzinnej. Nazwa Nierozerwalni odnosi się do Rodziny “Nierozerwalnych”, którą może być każda z rodzin – odbiorców kampanii. Członkowie rodziny Nierozerwalnych posiadają super – moc, jaką są mocne i odpowiednio rozwinięte więzi rodzinne oraz małżeńskie.

Cele projektu

Pokazanie, ze więzi rodzinne oraz relacje miedzy rodzicami i dziećmi są kluczowe dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dzieci. Rodzina powinna tworzyć trwałą wspólnotę kochających się wzajemnie osób. Dotarcie do rodzin w całej Polsce z przekazem edukacyjnym o budowaniu więzi w rodzinie, tak, by możliwie dużo rodziców zwiększyło swoje kompetencje wychowawcze. Stworzenie społeczności Nierozerwalnych, która swoim życiem będzie promowała wartości kochającej się rodziny. Tworzenie wspólnej przestrzeni, w której razem przeżywamy i dzielimy się doświadczeniami życia rodzinnego, a także wspieramy się w wyzwaniach jakie przynosi życie. Życie z pasją. Cała nasza codzienność będzie pełna pasji i radości, jeśli nasze rodziny będą środowiskiem pozytywnego wzrostu. Chcemy wzajemnie mobilizować się do podejmowania różnorodnych i więziotwórczych aktywności.

 

plakat_budzet_panstwa_420x297-Nierozerwalni-768x1079.jpg

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk