„Akademia Kompetencji” edycja 2024

Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Zadanie 14 – Podstawowe szkolenie przygotowujące do pracy w ramach gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych

Nazwa własna zadania

Akademia Kompetencji – edycja 2024

Cel zadania

Zwiększenie kompetencji członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz osób przygotowujących się do takiej pracy, z uwzględnieniem ustawowych zadań gminnych komisji, w oparciu o aktualną wiedzę i naukowe podstawy poprzez:

  • nabycie przez uczestników kompleksowej wiedzy w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii, a także uzależnień behawioralnych.
  • nabycie umiejętności niezbędnych do realizacji zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień, kompetencji do wskazywania i podejmowania skutecznych i adekwatnych działań w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych., zwłaszcza prowadzenia rozmów z klientami gminnych komisji, dotyczących motywowania do podjęcia leczenia, przy wykorzystaniu techniki Dialogu Motywującego.

Grupa docelowa

Członkowie gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz osoby przygotowujące się do pracy w komisji.

Termin realizacji

02.01.2024 r. do 31.12.2024 r.

Data podpisania umowy

02.01.2024 r.

Opis zadania

Projekt zakłada realizację 3 edycji szkolenia w zakresie zwiększania kompetencji członków gminnych komisji – wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowych obszarów związanych z realizacją gminnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. Szkolenia odbędą się w 3 lokalizacjach – Lublin,  Wrocław, Opole, co umożliwi uczestnikom łatwiejszy dostęp z różnych obszarów Polski.

 

Akademia_Kompetencji 2024.jpg

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk