„Akademia Kompetencji” szkolenie dla GKRPA

 

pasek-z-logotypami-1536x220.jpg

Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Zadanie 8. Podstawowe szkolenie przygotowujące do pracy w ramach gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych

Nazwa własna zadania

Akademia Kompetencji

Cel zadania

Zwiększenie kompetencji członków gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz osób przygotowujących się do takiej pracy, z uwzględnieniem ustawowych zadań gminnych komisji, w oparciu o aktualną wiedzę i naukowe podstawy poprzez:

  • nabycie przez uczestników kompleksowej wiedzy w obszarze profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii, a także uzależnień behawioralnych.
  • nabycie umiejętności niezbędnych do realizacji zadań z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień, kompetencji do wskazywania i podejmowania skutecznych i adekwatnych działań w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych., zwłaszcza prowadzenia rozmów z klientami gminnych komisji, dotyczących motywowania do podjęcia leczenia, przy wykorzystaniu techniki Dialogu Motywującego.

Grupa docelowa

Członkowie gminnych komisji rozwiązywania problemów alkoholowych oraz osoby przygotowujące się do pracy w komisji.

Termin realizacji

02.01.2023r. do 30.11.2023r.

Opis zadania

Projekt zakłada realizację 2 edycji szkolenia w zakresie zwiększania kompetencji członków gminnych komisji – wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowych obszarów związanych z realizacją gminnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. Szkolenia odbędą się w 2 lokalizacjach – w Olsztynie i Łodzi. Jedna edycja szkolenia obejmuje 62 godzi zajęć dydaktycznych, w tym 41 godz. wykładów i 21 godz. warsztatów. 15 godzin wykładów realizowanych jest on-line, pozostałe 26 godz. wykładów i warsztaty prowadzone są stacjonarnie.

 

akademia-kompetencji-2023-600x849.jpg

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk