Nierozerwalni

Rodzina Nierozerwalnych

Nazwa zadania
Rodzina Nierozerwalnych

Grupa docelowa
Główną grupą docelową są małżeństwa i rodziny z dziećmi, a także osoby przygotowujące się do małżeństwa. Są to najczęściej osoby z przedziału wiekowego 20-45 lat, przyszli rodzice, rodzice z dziećmi w wieku do 18 roku życia. Dodatkową grupą odbiorców są małżeństwa i rodziny z problemami, chcące pracować nad swoją relacją, a także osoby pracujące z rodzinami, specjaliści (pedagodzy, psycholodzy itp.) z szeroko rozumianej tematyki rodzinnej.

Termin realizacji
od 14 czerwca do 31 grudnia 2023 r.

Data podpisania umowy
czerwiec 2023

Opis projektu
Działania, które chcemy podejmować mają za zadanie wzmacniać kompetencje wychowawcze rodziców oraz upowszechniać wiedzę o tym, w jaki sposób budować i rozwijać prawidłowe relacje między poszczególnymi członkami rodziny, a także dawać narzędzia do wzmacniania wartości nierozerwalności małżeństwa. Wszystko to by wspierać prawidłowy rozwój psychospołeczny dzieci oraz tworzyć praktyczne okazję do ćwiczenia umiejętności służących budowaniu więzi w rodzinie. Na podstawie wzorców wyniesionych z domu dziecko uczy się, jak zachowywać się podczas kontaktów z drugim człowiekiem. Więzi emocjonalne wpływają na atmosferę życia domowego, a także na wzajemne wsparcie w obliczu trudnych sytuacji. Kampania #Nierozerwalni chcę w prosty sposób pokazywać jak opiekuńcze i wychowawcze działania rodziców oraz powiązania uczuciowe, interakcje i wzorce wpływają na psychiczny, społeczny i fizyczny rozwój dziecka. Rodzice przekazują dziecku normy, wzorce zachowań i wartości niezbędne do funkcjonowania w świecie – a my pragniemy uświadamiać o tym procesie oraz pokazywać jak wielkie jest znaczenie więzi rodzinnej. Nazwa Nierozerwalni odnosi się do Rodziny “Nierozerwalnych”, którą może być każda z rodzin – odbiorców kampanii. Członkowie rodziny Nierozerwalnych posiadają super – moc, jaką są mocne i odpowiednio rozwinięte więzi rodzinne oraz małżeńskie.

Cele projektu
Pokazanie, ze więzi rodzinne oraz relacje miedzy rodzicami i dziećmi są kluczowe dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania dzieci. Rodzina powinna tworzyć trwałą wspólnotę kochających się wzajemnie osób. Dotarcie do rodzin w całej Polsce z przekazem edukacyjnym o budowaniu więzi w rodzinie, tak, by możliwie dużo rodziców zwiększyło swoje kompetencje wychowawcze. Stworzenie społeczności Nierozerwalnych, która swoim życiem będzie promowała wartości kochającej się rodziny. Tworzenie wspólnej przestrzeni, w której razem przeżywamy i dzielimy się doświadczeniami życia rodzinnego, a także wspieramy się w wyzwaniach jakie przynosi życie. Życie z pasją. Cała nasza codzienność będzie pełna pasji i radości, jeśli nasze rodziny będą środowiskiem pozytywnego wzrostu. Chcemy wzajemnie mobilizować się do podejmowania różnorodnych i więziotwórczych aktywności.

Nierozerwalni 2023.jpg

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk