Szkolenia dla terapeutów uzależnień z zakresu FASD – edycja 2023

 

pasek-z-logotypami-1536x220.jpg

 

Zadanie dofinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Zadanie 19. Organizacja szkoleń dla terapeutów uzależnień w zakresie profilaktyki FASD

Nazwa własna zadania
Szkolenie dla terapeutów uzależnień – edycja 2023

Cel zadania
Zwiększenie kompetencji specjalistów psychoterapii uzależnień i psychoterapeutów oraz psychologów udzielających świadczeń zdrowotnych w placówkach leczenia uzależnienia od alkoholu w zakresie pracy z kobietami uzależnionymi od alkoholu w obszarze profilaktyki FASD oraz przygotowanie ich do prowadzenia rozmów z pacjentkami w powyższym zakresie z wykorzystaniem technik dialogu motywującego. W ramach zadania zostanie przeszkolonych 54 specjalistów.

Grupa docelowa
Specjaliści psychoterapii uzależnień

Termin realizacji
17.04.2023 r. do 15.12.2023 r.

Opis zadania
W ramach projektu zostaną zorganizowane 3 edycje szkolenia, które ma na celu zwiększenie kompetencji terapeutów uzależnień w zakresie pracy z kobietami uzależnionymi od alkoholu w obszarze profilaktyki FASD oraz przygotowanie terapeutów do prowadzenia rozmów z pacjentkami w powyższym zakresie z zastosowaniem dialogu motywującego. Jedna edycja szkolenia będzie obejmowała 27 godz. zajęć dydaktycznych, realizowanych w ciągu 3 dni szkoleniowych. Zakres tematyczny będzie obejmował zagadnienia związane FASD, profilaktyką selektywną FASD, profilaktyką wskazującą FASD, wsparciem rodziców dzieci z FASD oraz problemów dorosłych pacjentów uzależnionych od alkoholu, których matki piły alkohol w ciąży. Szkolenia będą prowadzone z wykorzystaniem ducha i technik dialogu motywującego. Terapeuci będą uczeni edukowania i poradnictwa w obszarze FASD oraz prowadzenia trudnych rozmów motywujących do zmiany zachowań. Odbiorcami szkoleń będą terapeuci uzależnień, którzy zostaną zrekrutowani przede wszystkim poprzez współpracę z Wojewódzkimi Ośrodkami Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia.

 

szkolenie-dla-terapeutow-2023-600x849.jpg

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.

Koszyk